Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Kristýna Zítra: Jakub Pozítří: Anna

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové

zřizovatel: Biskupství ostravsko - opavské
škola sdružuje: 
Dětský domov
kapacita k 1.9.2000: 0 lůžek 
kapacita plánovaná: 10 lůžek
charakteristika školy: 
Dětský domov kombinovaný, rodinného typu. 
Jedná se o internátní výchovné zařízení pro výkon ústavní výchovy mládeže. Základní organizační jednotkou, v níž probíhá výchova v dětském domově je rodinná buňka. Dětský domov je metodicky řízen Diecézní charitou ostravsko - opavskou.

Dětský domov blahoslavené Marie Antoníny Kratochvílové byl jako církevní školské zařízení zřízené biskupem Ostravsko-opavské diecéze zařazen do sítě školských zařízení MŠMT ČR. Diecézni charita ostravsko-opavská byla pověřena řízením projektu.

Dětský domov se bude co nejvíce blížit podmínkám běžné funkční rodiny. Domov povede manželský pár, cílová kapacita je 10 dětí, které budou přijímány postupně v průběhu 1-3 let. Do dětského domova budou vybírány děti s perspektivou dlouhodobého pobytu na základě doporučení příslušného diagnostického ústavu. Budou zde moci zůstat i po dosažení dospělosti a být podporovány "rodiči" při zahájení vlastního samostatného života. Díky zapojení do běžného života vícečetné rodiny získají dobré předpoklady pro budoucí začlenění do společnosti, nalezení pracovního uplatnění a vytvoření vlastní funkční rodiny.

Dětský domov zahájil svoji činnost 1.9.2005.

Dne 3. listopadu 2005 požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. František V. Lobkowitz za přítomnosti řady vzácných hostů Dětskému domovu bl. Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích a popřál hodně požehnání rodině Filatových, která domov společně s dětmi obývá.

KONTAKTNÍ ADRESA

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové

Lipová 222
739 31 Řepiště
Česká republika (CZ)
Tel.: 702 143 822

  • Zobrazeno: 43818 x
  • Aktualizováno: 26. duben 2023
GPS: 49.7540,18.3394