Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Marek Zítra: Oto Pozítří: Jaroslav

Napojení kostela, hřbitova a základní školy v Řepištích na dopravní infrastrukturu

II – propust, Moravskoslezský kraj,

MSK

Obec Řepiště zahájila v říjnu 2023 přerušené přípravné a stavební práce na záměru „Napojení kostela, hřbitova a základní školy v Řepištích na dopravní infrastrukturu“. 

Cílem obou projektů je dokončení realizace bezpečného dopravního napojení objektů občanské vybavenosti obce Řepiště (kostel, hřbitov a základní škola) na dopravní infrastrukturu obce výstavbou nové místní komunikace a realizací obnovy propustu přes vodoteč. Projekt by měl být dokončen do 31.12.2023.

Projekt řeší stavební práce spočívající ve výstavbě nové místní komunikace o délce cca 218 bm a šíři 3,5 – 5,0 m  s asfaltovým povrchem vč. odvodnění, která spojí stávající komunikaci u místního hřbitova se stávající komunikaci ul. Selskou v Řepištích. Součástí projektu je rovněž obnova propustku přes vodoteč a výstavba veřejného osvětlení na této komunikaci.  

Realizace obou projektů projektu jsou podpořeny dotacemi z rozpočtu Moravskoslezského kraje, a to z „Programu obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje 2022 a 2023“.

Rostislav Kožušník, starosta

  • Zobrazeno: 370 x
  • Aktualizováno: 22. listopad 2023