Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Kristýna Zítra: Jakub Pozítří: Anna

Přístavba požární zbrojnice v Řepištích

Koncem září 2021 byla na základě výběrového řízení a rozhodnutí zastupitelstva obce podepsána smlouva o dílo se zhotovitelem stavebních prací projektu Přístavba požární zbrojnice v Řepištích. Dne 1.října 2021 bylo předáno staveniště vybranému zhotoviteli společnosti  Sasyn&Elb, s.r.o.. Projekt řeší přístavbu nové garáže pro požární techniku (cisternový automobil) a novou věž požární zbrojnice pro výjezdovou jednotku Sboru dobrovolných hasičů Řepiště. Dále projekt řeší stavební úpravy stávající budovy požární zbrojnice, přístavbu hygienické smyčky, sociálního zázemí, demontáž staré věže, zateplení objektu a další úpravy vedoucí k lepšímu využití objektu a vytvoření odpovídajícího zázemí pro hasiče a činnost spolku. 

Celkové náklady projektu jsou ve výši 13,5 mil. Kč a realizace by měla být dokončena do 30.5.2022. Obec Řepiště byla po 6 letech úspěšná a získala na realizaci projektu dotaci z Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR z výzvy JSDH_V3_2021 – stavba nebo rekonstrukce požární zbrojnice ve výši 3.623.596,- Kč a dále dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši maximálně 1.811.798,- Kč.

Věřím, že se podaří projekt přístavby požární zbrojnice úspěšně zrealizovat a hasiči dostanou kvalitní zázemí pro svoji práci a činnost. A doufám, že se nám podaří do nové garáže zakoupit i novou cisternovou automobilovou stříkačku pro požární zásahy.

Rostislav Kožušník, starosta

  • Zobrazeno: 956 x
  • Aktualizováno: 11. listopad 2021