Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Luboš Zítra: Martina Pozítří: Drahomíra

Výsledky Tříkrálové sbírky v obci Řepiště

 

Výsledky Tříkrálové sbírky v obci Řepiště

Během měsíce ledna 2023 proběhla v naší obci TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA.

V naší obci Řepiště darovali občané na pomoc potřebným celkem 47.503,- Kč.

Všem moc děkujeme za podporu Tříkrálové sbírky 2023.

 

Tříkrálová sbírka zná svůj výsledek. Děkujeme!

Kašpar, Melichar a Baltazar…. Tyto tři legendární mudrce již tradičně na začátku roku ztvárnili koledníci Charity Frýdek-Místek. S královskými korunami putovali dům od domu a ulicemi se tak rozeznívala známá koleda „My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám“. Charitní koledníci roznášeli požehnání a přání všeho dobrého v tomto roce a zároveň jim mohli lidé svými dary přispět do Tříkrálové sbírky, největší sbírkové akce v České republice.

Ve Frýdku-Místku provázely Tříkrálovou sbírku již tradiční akce pro veřejnost. V prvním týdnu se konal Tříkrálový průvod pořádaný místeckou farností a Katolickým lidovým domem, kdy tři krále na jejich pouti městem doprovodilo velké množství lidí. Pomyslnou tečkou letošní sbírky byl Tříkrálový koncert ve frýdecké bazilice, který se konal 15. ledna. Vůbec poprvé na něm účinkovaly scholy z Frýdku i Místku. Toto spojení okouzlilo nejen návštěvníky, a proto doufáme, že je takto uslyšíme i v příštím roce. 

Po sečtení obsahu všech 341 kasiček, které letos vyrazily napříč domácnostmi Frýdecko-místecka víme, že se celkový výtěžek Tříkrálové sbírky v Charitě Frýdek-Místek pro rok 2023 vyšplhal na krásných 2 669 478 korun. Díky vašim darům se budeme moci pustit do potřebných rekonstrukcí v našich pobytových zařízeních. Peníze dále pomohou při zajištění podpory pečujících, mobilní hospicové péče a zkvalitnění vozového parku terénních služeb. 

Na sbírce se každoročně podílí nespočetné množství koledníků. Její realizace by však nebylo možná ani bez pomoci místních koordinátorů, obcí a farností. Tuto spolupráci symbolizují slova „vstřícnost, ochota, trpělivost.“ DĚKUJEME. Srdečné poděkování patří také všem štědrým dárcům, kteří do Tříkrálové sbírky přispěli.  

Tereza Staroščáková

  • Zobrazeno: 701 x
  • Aktualizováno: 6. únor 2023