Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Kristýna Zítra: Jakub Pozítří: Anna

Stromová alej podél ulice Zemědělská

Projekt Výsadba stromové aleje na cyklotrase Paskov-Řepiště-Sedliště řeší výsadbu 65 ks jabloní podél jižní strany místní komunikace ul. Zemědělská v délce 500 m od odbočky ul. Jezdecké po Sedlišťský les, kde územní plán obce Řepiště vymezuje podél komunikace plochu výrazné krajinotvorné a sídlištní zeleně. Řešený úsek je v přímé návaznosti na zastavěné území obce - zástavbu rodinných domů.

Na řešené ploše se historicky nacházela původní alej tvořená švestkou domácí, vysázená do travnatého pásu (šíře 3,5 - 4 m) podél místní komunikace. Na podzim r. 2009 díky úspěšnému projektu Obce Řepiště v Operačním programu Životní prostředí zde byla vysazena alej okrasných jabloní kultivaru ´Rudolph´ v sedmimetrovém sponu, celkový počet stromů 65 ks.

Tyto stromy byly již vzrostlé ze zapěstovanou korunou, několikrát přesazované (vzrostlé alejové sazenice) s dostatečným kořenovým balem. Kultivar jabloně ´Rudolph´ je nízký strom s volnější korunou (výška 5 - 6 m), listy jsou při rašení červenohnědé, později temně zelené, lesklé, květy růžovočervené (kvete IV.), plody dekorativní, pouze 2 cm velké, červenooranžové. 
Realizací projektu Výsadba stromové aleje na cyklotrase Paskov-Řepiště-Sedliště provedla na základě výběrového řízení firma Jan Kuchař - Hanýz ze Šenova.

Celkové náklady projektu jsou předpokládány ve výši 660.855,- Kč, z toho způsobilé náklady ve výši 617.539,- Kč, z toho dotace z Evropské unie z ERDF 524.908,15 Kč, dotace ze SFŽP 30.876,95 Kč. Obec Řepiště uhradí 105.069,90 Kč.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti a Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

OPZP

  • Zobrazeno: 4295 x
  • Aktualizováno: 30. červen 2021