Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Viola Zítra: Filip Pozítří: Valdemar

Obecní bytový dům

Obec Řepiště získala v únoru 2016 dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje z dotačního programu Program na podporu přípravy projektové dokumentace 2015 ve výši 500.000,- Kč na projekt „Obecní dům Řepiště“.

Projekt řeší zpracování projektových dokumentací včetně žádosti o dotaci do IROP, dále všech nutných odborných dokumentací a povinných příloh, vše pro realizaci stavby obecního bytového domu se sociálními byty pro potřeby obce (celkem 19 bytů), zázemím pro terénní sociální služby, komunitního centra a komunitní výtvarné a keramické dílny. Stavba se nazývá Komunitní dům Řepiště – byty v integraci se zařízením občanského vybavení.  Jedná se o rekonstrukci stávajícího objektu Osvětového domu č.p. 302 spojené s novým využitím na bytový dům.

V rámci projektu byla zpracována objemové studie rekonstrukce stávajícího objektu na bytový dům, dále byla zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí a dokumentace pro stavební povolení vč. inženýrských činností. Dále budou zpracovány nezbytné povinné přílohy žádosti o dotaci do IROP a zpracování žádosti o dotaci do IROP. Projekt bude ukončen v červnu 2018. Začátek realizace stavby se předpokládá v r. 2019 po zajištění financování akce a vydání stavebního povolení.

Rostislav Kožušník, starosta

MSK

  • Zobrazeno: 3316 x
  • Aktualizováno: 30. červen 2021