Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Irena Zítra: Rudolf Pozítří: Valérie

Kanalizace a ČOV Řepiště, 5. etapa

MSKObec Řepiště zahájila na podzim roku 2022 přípravu a projekční práce na další etapě splaškové kanalizace. Jedná se o připravovaný záměr s názvem „Kanalizace a ČOV Řepiště, 5.etapa“ ve směru na Sedliště. Vybraný zhotovitel projektové dokumentace společnost DOPRAVOPROJEKT Ostrava a.s. zahájil geodetické a přípravné práce v listopadu 2022. Po projednání návrhu rozpracované projektové dokumentace s veřejností ve středu 19.4.2023 se bude pokračovat ve zpracování dokumentace pro společné povolení, která by měla být hotova v letošním roce. 

Stavba splaškové kanalizace, 5.etapa, zahrnuje téměř 4 km kanalizačních řádů ve směru na Sedliště a řeší odkanalizování ulic nebo jejich částí (cca 70 rodinných domů): Zemědělská (od JZD na Sedliště), Selská, Jezdecká (pouze domy u Zemědělské), Na Pastvinách, Na Kůtách (od Zemědělské cca do ½), Důlky a Pisárky. Součástí stavby jsou i 2 čerpací stanice a řad pro výtlak. Především vlastníci nemovitostí na uvedených ulicích by se měli přijít seznámit s připravovanou stavbou, jelikož jejich nemovitosti budou na novou kanalizaci napojovány.

Po zpracování dokumentace pro společné povolení bude obec žádat vodoprávní úřad o vydání společného povolení (do 6/2024). Následovat by měla žádost o dotaci na výstavbu kanalizace z Operačního programu životní prostředí 2020-2027. Odhadované náklady na výstavbu by měly být cca 50 – 60 mil. Kč. Dotace by mohla být až 70% uznatelných nákladů.

 

Zpracování projektových dokumentací je podpořeno dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje z „Programu na podporu přípravy projektové dokumentace 2021“.

Rostislav Kožušník, starosta
  • Zobrazeno: 613 x
  • Aktualizováno: 11. duben 2023