Dnes má svátek: Patricie Zítra : Radomír Pozítří: Prokop
csenfrdeitplptruskes

Kanalizace a ČOV Řepiště, 6. etapa - Rakovec

Kanalizace a ČOV Řepiště, 6. etapa – Rakovec

V místní části Rakovec zahájila Obec Řepiště od 10.7.2019 realizaci další etapy výstavby splaškové kanalizace s názvem „Kanalizace a ČOV Řepiště, 6.etapa“. Stavbu realizuje společnost BDSTAV MORAVA, s.r.o., cena je ve výši necelých 9 mil. Kč bez DPH. Projekt řeší výstavbu gravitační splaškové kanalizace na ulicí Lipová a části ul. Rakovecké od restaurace Bowling Rakovec. Stoka bude napojena na kanalizaci budovanou městem Vratimov v ulici V Údolí. Celková délka stok je 911 m. Realizace kanalizace umožní odkanalizování cca 25-30 rodinných domů, dětského domova a restaurace Rakovec. Ukončení realizace se předpokládá v listopadu 2019. Součástí stavby je i následná celoplošná oprava komunikací.

Omlouváme se občanům za komplikace v dopravě, zhoršení přístupnosti nemovitostí a zvýšenou hlučnost a prašnost během realizace stavebních prací. Vlastní realizace byla zahájena na ul. Lipová odspodu od ul. V Údolí a bude pokračovat směrem k restauraci (cca 15-30 bm denně). V místech výkopu bude vždy ulice uzavřena a občané budou moci vyjet pouze na jednu nebo druhou stranu po ul. Lipová od aktuálního místa kopání. Současně s kanalizací se budou realizovat také veřejné části kanalizačních přípojek k nemovitostem. Věnujte prosím zvýšenou pozornost vytýčení vaší přípojky před domem a případný požadavek na změnu je nutno nahlásit a projednat co nejrychleji na obecním úřadě (ne jenom se zhotovitelem).

Společnost Dopravoprojekt bude pro občany zpracovávat na náklady obce projektové dokumentace soukromých částí kanalizačních přípojek. Všichni vlastníci nemovitostí byli osloveni dopisy s dotazníky a požadavkem na zákres přípojky. Tyto dotazníky je možné odevzdat na obecním úřadě v Řepištích nebo rovněž na schůzce s projektanty, která se uskuteční ve středu 21.8.2019 od 16 do 19 hod. v restauraci v Rakovci. Zde mohou občané dostat i technické informace a odbornou radu, případně dotazník přímo vyplnit. Upozorňujeme vlastníky stavebních pozemků, aby zvážili možnost zhotovení přípojky pro pozemky určené k zástavbě rodinnými domy. S ohledem na celoplošnou opravu komunikací, nebude obec Řepiště dávat 5 let povolení výkopu v komunikacích. Vlastní napojování na kanalizaci bude možné až po ukončení realizace a kolaudaci stavby a po dokončení stavby na území města Vratimov (předpoklad leden 2020). Vše ostatní k napojování na splaškovou kanalizaci platí obdobně jako v článku Připojování rodinných domů v Řepištích.

O dalším postupu prací vás budeme průběžně informovat. Kontaktní osobou ohledně stavby kanalizace a také projektů domovních přípojek bude zaměstnanec obecního úřadu Ing. Libuše Žídková, tel. 558 671 925, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

                                                                                               Rostislav Kožušník, starosta

  • Zobrazeno: 1063 x
  • Aktualizováno: 5. srpen 2019
OP Zamestnanost Modernizace webových stránek hrazena
z projektu CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/0014731

© Obec Řepiště - Všechna práva vyhrazena   Webhosting a design COLOR Studio