Dnes má svátek: Beáta Zítra : Erik Pozítří: Šarlota a Zoe
csenfrdeitplptruskes

Vážení občané vydržte!

Vážení občané,

letošní jaro je u nás v Řepištích takové jiné, zvláštní a tiché. Sluníčko sice svítí, ale v obci je prázdno, z ulic se vytratili lidé, škola i školka utichly a jsou bez dětí, hospody jsou zavřené, sál je prázdný, na hřišti nejsou fotbalisté, na houpačkách chybí děti, není slyšet zvuk hasičské stříkačky. Mimořádná opatření platí od 10. března, ale zdá se, že je to celou věčnost. Vždyť to není tak dávno, co jsme se potkali na plese, v sále na divadle, v knihovně, na vesnické zabíjačce nebo jenom tak s kamarády u piva nebo na kávě. Až když utichl veškerý společenský, kulturní a sportovní život všichni vidíme, že člověk je tvor společenský a potřebuje kolem sebe komunitu lidí, kteří jej mají rádi. A že nelze člověka natrvalo zavřít a zamezit mu v kontaktu s dalšími lidmi.

Proto velmi oceňuji, že nařízená opatření všichni vzorně respektujete, i když to není jednoduché. Chtěl bych Vám všem za to moc poděkovat. Opatření jsou důležitá, abychom ochránili sebe a své blízké od zákeřné virové nemoci. Musíme ještě chvíli vydržet, abychom se pak mohli opět vrátit k normálnímu životu, děti do školy, dospělí do zaměstnání a všichni ke svým koníčkům a zálibám. Abychom se mohli vrátit k tomu a k těm, koho máme rádi a co naplňuje naše životy.

Dovolte mi poděkovat všem, kteří s nemocí bojují v první linii: lékařům, sestrám, pečovatelkám v domovech seniorů, zdravotnímu personálu, hasičům, policistům, vojákům. Bez jejich nasazení bychom boj s nemocí prohráli. Děkuji prodavačkám, učitelům, pošťákům a popelářům, protože bychom v nouzovém režimu nemohli fungovat. Chtěl bych poděkovat Vám všem, kteří jakkoliv pomáháte, šijete roušky, učíte se se svými dětmi, staráte se o své seniory, sousedy.

Vydržte ještě, buďte trpěliví, pokorní a zachovejte si víru v to, že společně to zvládneme a bude zase dobře. Těším se, až si zase budeme moci při setkání podat ruku a usmát se. Chybí nám to všem.

Přeji všem požehnané Velikonoce a užijte si je v poklidu doma uprostřed svých rodin.

Rostislav Kožušník, starosta

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.