Dnes má svátek: Ivona Zítra : Gabriel Pozítří: Marian
csenfrdeitplptruskes

Nová služba pro občany k placení daně z nemovitých věcí

 

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

Na Jízdárně 3, 709 00 Ostrava

Tel.: 596 651 111

Nová služba pro občany k placení daně z nemovitých věcí

Víte, že i Vy,  pokud stále k úhradě daně z nemovitých věcí používáte klasickou složenku, máte možnost přihlásit se do 15. března 2018  k novému a výhodnému placení této daně?

Výhody z přihlášení ke službě zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem:

  • Veškeré potřebné údaje Vám budou zasílány elektronicky (e-mailem), budete tak mít perfektní přehled a informace vždy na jednom místě. Zaslaný e-mail obsahuje shodné informace jako tištěná daňová složenka + specifický QR kód.

 

  • Zabráníte vzniku chyb při přepisování údajů z daňové složenky – velká část poplatníků si nechává zasílat tištěnou daňovou složenku jen proto, aby měli k dispozici údaje pro bezhotovostní příkaz k úhradě. Elektronická forma vyúčtování je pro ně výhodnější, protože odpadá nutnost „ručního“ přepisování údajů. Stačí údaje jednoduše zkopírovat do internetového bankovnictví, nebo použít unikátní QR kód, který po načtení mobilní platební aplikací jednoznačně identifikuje a odvede Vaši platbu.

 

  • V případě neuhrazení daně v zákonné lhůtě Vám bude finančním úřadem zaslán e-mail s upozorněním na nedoplatek. Tuto službu správce daně v jiných případech neposkytuje.

 

  • Aktivace služby je zcela zdarma. Stačí na územním pracovišti finančního úřadu podat vyplněnou „Žádost ve věci zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem“ (formulář je dostupný na www.financnisprava.cz pod záložkou „daňové tiskopisy“).

 

  • Aktivací této služby se vlastník nemovitosti nezavazuje ani neomezuje ve způsobu placení. Zůstává na Vašem rozhodnutí, zda daň uhradíte bezhotovostním převodem, prostřednictvím internetového bankovnictví, nebo pomocí mobilní platební aplikace – načtení QR kódu.

 

  • Přihlášením k této službě také prospějete životnímu prostředí, protože  nebude potřeba tisknout  papírovou složenku.

 

Bližší informace jsou zveřejněny na http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-nemovitych-veci/dzn-Zasilani-udaju-pro-placeni-dane-emailem

 Výše uvedené se netýká  poplatníků, kteří platí daň prostřednictvím SIPO, nebo kterým jsou údaje o placení daně z nemovitých věcí doručovány do jejich datových schránek.

Pokud žádost nestihnete podat do 15. března 2018, bude  Vám služba aktivována pro následující zdaňovací období, tj. pro daň z nemovitých věcí na  rok 2019.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.